Pirotechnika

Forum Pirotechniczne

  • Nie jeste¶ zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-03-16 11:18:10

Kuba

http://img507.imageshack.us/img507/9595/adminjx2.png

Zarejestrowany: 2008-03-11
Posty: 10
Punktów :   

Proch fotob³yskowy

Proch Fotob³yskowy
Mieszanina fotob³yskowa, jest to mieszanina, która podczas swojego spalania wytwarza krótkotrwa³y i bardzo ostry b³ysk. Poni¿ej zostanie zaprezentowana jedna z nich, która ¶wietnie nadaje siê do petard. Niektórzy mówi±, ¿e do petard nadaje siê lepiej ni¿ Proch Czarny ja osobi¶cie przy³±czam siê do tej opinii. Okej przystêpujemy do produkcji.

Bêdzie nam potrzebne:
•    KMnO4 ( Nadmanganian Potasu ) - 50%
•    S ( Siarka ) - 25%
•    Mg/Aluminium ( py³ magnezowy ) - 25%

Sposób przyrz±dzenia:
Nadmanganian Potasu czasami jest sprzedawany w pastylkach, i je¶li taki w³a¶nie posiadamy nale¿y go najpierw rozetrzeæ. To samo tyczy siê innych substratów. Nale¿y je maksymalnie rozdrobniæ. Oczywi¶cie ka¿dy z osobna !!!
Gdy wszystkie odczynniki mamy bardzo dobrze rozdrobnione przystêpujemy do mieszania. Nie radzê robiæ tego w domu. Mieszaj±c pamiêtamy o tym, ¿e mieszaniny fotob³yskowe s± wra¿liwe na uderzenia i tarcie! Tak wiêc nie ucieramy, a do mieszania nie u¿ywamy ¿adnych metalowych mieszade³! Ja u¿ywam drewnianego kijka, i porcelanowej fili¿anki i jak na razie wszystko gra. Podczas mieszania zalecane jest posiadanie jakiej¶ maski przeciwpy³owej, a na oczy jakie¶ gogle, w razie zap³onu mieszanki mo¿e byæ nieprzyjemnie. Mieszamy a¿ do uzyskania jednolitej masy. Mieszanina jest gotowa do u¿ycia, najlepiej zu¿yj j± jak najszybciej!

Uwagi:
•    Mieszankê odpalamy od lontu ( d³ugiego ), nie od zapa³ki !
•    Nie przechowujemy d³u¿ej ni¿ 2 dni !
•    Nie mo¿na zapalaæ od zapa³ki wiêkszych ilo¶ci mieszanki fotob³yskowej ni¿ 3 gram.
•    Ja powiem tak... tydzieñ temu odpali³em bez problemu od zapa³ki 5 gram tej mieszaniny... i nie widzê ¿adnych problemów... w³a¶ciwie do tej pory nic nie widzê... a tak na powa¿nie to nie odpalamy du¿ych ilo¶ci tej mieszaniny, szczególnie w nocy, gdy¿ b³ysk mo¿e spowodowaæ uszkodzenie wzroku !!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plsushi żoliborz dostawa materace koło transport granulatów